Kaikki kurinpitoraportit ovat tällä sivulla. Rangaistuksia päätettäessä kurinpitotoimikunta seuraa World Rugbyn ohjeistuksia guidelines.

 

2021 Kausi

Dawson Clay, Oulu Rugby Club (Oulu RC - Saimaa Sharks 11.9.2021).

John Poole, Saimaa Sharks (29.08.2021)

Henri Honkanen, Saimaa Sharks (Espoo RC - Saimaa Sharks 28.08.2021)

 

 

2020 Kausi
Veera Kuusisto, Turku RC (Turku RC - Helsinki RC 19.09.2020)
Tom Stonestreet, Oulu RC (Oulu RC - Helsinki RC 05.09.2020)
Matthew Hoban, Kalev RC (Warriors RC - Kalev RC 15.08.2020)
Perttu Kaljunen, Kuopio RC Citation Hearing (Kuopio RC - Turku RC 22.08.2020)

 

2019 Kausi
Aaro Katainen, Jyväskylä RC (Warriors RC - Jyväskylä RC 14.09.2019)
Ulla Tuomainen, Helsinki RC (Turku RC - Helsinki RC 07.09.2019)
Kitione Saukuru, Kuopio RC (Kuopio RC - Espoo RC 10.08.2019)
ALi Al-Itawa, Espoo RC (Kuopio RC - Espoo RC 10.08.2019)
Samu-Petteri Pääkkö , OTS RC(Warriors RC - OTS RC 03.08.2019)
Wertti Bask, Helsinki RC (Helsinki RC - Jyväskylä RC 03.08.2019)
David McFadden, Turku RC (Eagles RC - Warriors RC 06.07.2019)
Paul Roberts, Kalev (Kalev RC - Helsinki RC 06.07.2019)
Samuel Kuutti, OTS RC (OTS RC - Jyväskylä RC 29.06.2019)
Sebastian Meijas, OYUS RC (OYUS RC - Saimaa RC 15.06.2019)
Nora Kallio, Tampere RC (Tampere RC - Turku RC 01.06.2019)
Old Town Shamrocks - Myyrmäki 7's (Whole tournament 02.03.2019)

 

2018 Kausi
Akseli Peltoniemi, OTS Rugby Club (OTS RC - Jyväskylä RC 15.09.2018)
Oona Tolppanen, Helsinki Rugby Club (Helsinki RC - Turku RC 15.09.2018)
Vilaine Semu, Kalev Rugby Club (Kalev RC - Warriors RC 15.09.2018)
Ardi Orgusaar, Kalev Rugby Club (Porvoo RC - Kalev RC 08.09.2018)
Eetu Lahdenpera, Espoo Rugby Club (Espoo RC - Turku RC 25.08.2018)
Lauri Inkinen, Turku Rugby Club (Espoo RC - Turku RC 25.08.2018)
Nelli Huttunen, Turku Rugby Club (Warriors RC - Turku RC 12.08.2018)
Sami Hoffren, Kuopio Rugby Club (Kuopio RC - OTS RC 28.07.2018)
John Helenius, OTS Rugby Club (Kuopio RC - OTS RC 28.07.2018)
Eetu Lahdenperä, Espoo Rugby Club (Linna RC - Espoo RC 04.08.2018)
Camilla Garbutt, Turku Rugby Club (Turku RC - Helsinki RC 21.07.2018)
Marina Harjunpää, Turku Rugby Club (Turku RC - Helsinki RC 21.07.2018)
Thibaut Reuchet, Pori Rugby Club (Pori RC - Espoo RC 09.06.2018)
Topi Turunen, Jyväskylä Rugby Club (Warriors RC - Jyväskylä RC 27.05.2018)
Eduardo Anaya, Espoo Rugby Club (Espoo RC - Linna RC 19.05.2018)
Miguel Bores, Tampere Rugby Club (Warriors RC - Tampere RC 19.05.2018)

 

2017 Kausi

Tatu Rantakokko, Turku Eagles (Tampere RC - Turku Eagles 09.09.2017)
Maija Robertson, Turku Swans (Helsinki RC - Turku Swans 26.08.2017)
Johanna Eirola, Turku Swans (Helsinki RC - Turku Swans 12.08.2017)
Mihkel Parn, Kalev (Turku Eagles - Kalev 29.07.2017)
Veikko Ritvonen, Eagles (Turku Eagles - WRC2 15.07.2017)
Christopher Wallace, Kalev (WRC2 - Kalev 10.06.2017)
Marko Viljanen, Turku Eagles (WRC2 - Turku, 03.06.2017)
Guillaume Chauvet Tallinn Kalev
Thomas Finell, Warriors RC
Niko Lehtonen, Helsinki (Järveenpää 7s, 4th March 2017)

 

2016 Kausi

Kaisla Parkkinen, Helsinki (Jyväskylä - Helsinki, 21st August 2016)
John Poole, Helsinki (Jyväskylä - Helsinki, 21st August 2016)
Mauno Kontilla, Jyväskylä (Jyväskylä vs Tampere, 23rd July 2016)
Samu-Petteri Pääkkö, Porvoo (Porvoo - Hämeenlinna, 7th May 2016)
Fred Harrison, Hämeenlinna (Porvoo - Hämeenlinna, 7th May 2016) RESCINDED

 

2015 Kausi

Ronan Rochford, Helsinki (Helsinki - Tampere, 15th August 2015)
Jesper Lindblad, Porvoo (Porvoo - Tampere, 16th May 2015) RESCINDED
Ross Mullen, Helsinki (Helsinki - Tampere, April 11th 2015)

 

2014 Kausi

Malcolm Steward, Espoo (Pori - Espoo, 30th August 2014)
Kevin McCarthy, Helsinki (Helsinki - Kuopio, August 23rd 2014)
Avea Avea, Hämeenlinna (Hämeenlinna - Warriors2, August 23rd 2014)
Jani Lehtinen, Tampere (Kuopio - Tampere, June 31st 2014)
Bruce Zembe, Joensuu (OYUS - Joensuu, June 14th 2014)